آموزش قفل گذاري فیلم های آموزشی با

Video Guard

Video Guardايمن ترين راه حل هاي محافظت از فیلم های آموزشی را ارائه مي دهد. ويديوهاي محافظت شده از کپي کردن، ضبط صفحه نمايش، اشتراک گذاري و توزيع غيرمجاز در امان هستند.

آموزش قفل گذاری فیلم های آموزشی با استفاده از نرم افزار ویدئو گاردويدئو گارد چيست؟ويدئو گارد نرم افزاري است جهت جلوگيري از کپي برداري غير قانوني محصولات آموزشي، که با استفاده از تجربيات ما در زمينه امنيت نرم افزار و رمزگذاری محصولات آموزشی به وجود آمده است.
ويدئو گارد قابليت رمزنگاری و قفل گذاري فايل هاي ويدئويي و pdf را دارد. براي ويدئوها هر دوقابليت پخش آنلاين و آفلاين وجود دارد. محصول قفل گذاري شده در دو پلتفرم ويندوز و اندرويد قابل اجراست. قابل استفاده بر روي دي وي دي ، دانلودي ، فلش ديسک ، ارسال از طريق تلگرام و ...
ما بوسيله ارائه ويدئو گارد با جرعت پا به عرصه جهاني گذاشته ايم.
براي تکميل پروژه نرم افزار ويدئو گارد از زبان هاي برنامه نويسي C# Xamarin - XAML WPF - PHP - Java - JavaScript - Json - Html - Css - Mysql - Ajax بهره گيري شده است.
زمان زيادي صرف تحقيق، توسعه و تست ويدئو گارد شده است، تا در دستگاه هاي مختلف با سيستم عامل هاي متفاوت ويندوزي و اندرويد بهترين عملکرد را از لحاظ امنيتي و اجرا داشته باشد.
با اينکه مي توان گفت هيچ گاه هيچ نرم افزار قفل گذاري نمي تواند ادعاي امنيت صد در صد را داشته باشد، اما ويدئو گارد مي تواند تا حد بالايي در مقابل هکرها ايستادگي کند.
صرفاً جهت اطلاع؛ براي آشنايي با بخش کوچکي از الگوريتم عملکرد فیلم هاي قفل گذاري شده با ويدئو گارد
بيان مي کنيم که داده هاي ويدئو طي فرآيند رمزگذاري يک بار پشت و رو مي شوند. سپس به بخش هاي يک دقيقه اي خرد شده و هر دقيقه از فیلم با متد متفاوتي رمزنگاري مي شود.
کليه فرمت هاي ويدئويي قابل پذيرش و قفل گذاري است.
اين ويدئوها فقط و فقط توسط پلير اختصاصي ويدئو گارد قابل پخش خواهند بود. هنگام پخش تکه هاي انکريپت شده در رم سيستم دکريپت شده و پخش مي شوند. در هر لحظه فقط يک دقيقه از ويدئو داخل رم بارگذاري مي شود. جهت رفاه حال مشتريان هر دو شيوه پخش آنلاين و آفلاين ميسر است. شما مي توانيد با آپلود فايل هاي قفل شده روي هاست خود از امکان پخش آنلاين نيز بهره بگيريد.
براي استفاده از قفل در نرم افزارهاي اتوران، مي توانيد مستقيما به فايل هاي ويدئويي قفل شده لينک ايجاد کنيد. فقط در ابتداي اتوران به کاربر تاييد کنيد تا پلير اختصاصي را نصب کند.
پلير اختصاصي براي فعالسازي هر پکيج آموزشي، شماره سريال مخصوص به خود را مي طلبد. از اين طريق فقط شخصي که شماره سريال مرتبط به بسته آموزشي را داشته باشد مي تواند در دستگاه شخصي خود از محصول استفاده کند. بعلت اينکه هر دستگاه مشخصه سخت افزاري خاصي دارد، يک محصول را نمي توان به اشتراک گذاشت و در دو دستگاه متفاوت استفاده کرد.
تعداد دفعات استفاده از هر شماره سريال در پنل مشتريان قابل تنظيم است.
فايل هاي رمز گذاري شده بر روي هر بستري قابل فروش هستند. يعني شما براي انتقال ويدئوها به مشتريان خود مي توانيد از اينترنت ، CD ، DVD ، USB Disk ، تلگرام و ... استفاده کنيد
ويدئوها پس از رمز گذاري بر اثر کدينگ مجدد، کمترين حجم ممکن و بالاترين کيفيت کاملاً نزديک به کيفيت اصل ويدئو را خواهند داشت.
پلير اختصاصي جهت پخش، کمترين درصد منابع سيستم از قبيل RAM و CPU را استفاده کرده و جهت اجرا نيازي به هيچ گونه پيش نياز نرم افزاري يا سخت افزاري خاصي ندارد. در نتيجه کاربران، هيچ گونه مشکلي براي پخش فيلم ها نخواهند داشت.
هر دو نرم افزار پخش کننده ويندوز و اندرويد توان پخش با سرعت هاي مختلف کند و تند در ضرايب متفاوت را دارند.
براي نسخه اندرويد از همان ويدئويي استفاده مي شود که براي نسخه ويندوز استفاده مي شود. نيازي به ارائه فايل جداگانه نيست.
فیلم هايي که موشن حرکتي کمي دارند مثلاً فيلم هاي پاورپونتي و يا فيلم هايي که موشن بالايي دارند هر دو بدون افت کيفيت پخش مي شوند.
کاربران پس از تعويض ويندوز نياز به فعالسازي مجدد نخواهند داشت.

آموزش_قفل_گذاري_با_نرم_افزار_ويدئو_گارد
آموزش تصويري

تفاوت ويدئو گارد با ديگر شرکت هاي مدعي مشابهاکثراً شرکت هاي ديگر شما را مجبور به استفاده از هاستينگ DRM مي کنند. جداي از هزينه شماره سريال، اين شرکت ها هزينه سالانه هاستينگ از شما دريافت مي کنند. از طرفي هزينه دانلود محتوا براي مشتريان شما کم نخواهد بود.
مسئله اينجاست که بعضي از آن ها در اصل فقط نام DRM را به دوش مي کشند. براي درک بهتر کافيست سرچ کنيد تا متوجه شويد ويدئوهاي پخش از طريق DRM در کل قابل دانلود نيستند. مثل اين مي ماند که شما تصوير مخاطب خود را که در واتساپ تماس تصويري برقرار کرده است را دانلود کنيد. محال است، چون تصوير به صورت زنده پخش ميشود و فايلي براي دانلود وجود ندارد. در نتيجه اگر در سيستم قفل آن ها فايل هاي شما در نهايت قابل دانلود است پس هزينه سالانه اي که اين شرکت ها از شما دريافت مي کنند براي چيست؟
و اما براي تبليغ برند خود، لوگو و نام شرکت خود را در تمامي بخش هاي پلير اختصاصي به نمايش مي گذارند. اصلا برايشان مهم نيست که اگر روزي سيستم قفل آن شرکت هک شود با يک سرچ ساده روش شکستن قفل آن ها در گوگل آشکار مي شود و حق کليه کساني که از نرم افزار قفل گذاري آن ها استفاده کرده اند يک شبه بر باد مي رود.
ويدئو گارد نه تنها هيچ جاي نرم افزار پخش نام برند ويدئو گارد را نمي آورد، بلکه به شما اين اجازه را مي دهد تا عنوان و لوگوي برنامه پخش را شخصاً انتخاب کنيد و حتي براي آن setup شخصي بسازيد.
در ضمن ويدئو گارد هيچ هزينه سالانه اي بابت پنل از شما دريافت نخواهد کرد.
براي دريافت توضيحات بيشتر در مورد امکانات بيشتر قفل ويدئو گارد ادامه مطلب را مطالعه بفرماييد.


خريد پنل قفل گذاري و شماره سريال هاي لازمدر مرحله اول براي استفاده از ويدئو گارد بايد در سايت video-protect.net بخش سفارش ثبت نام کنيد. هزينه خريد پنل به همراه حداقل يکصد شماره سريال در ابتدا از شما دريافت مي شود. براي خريد سريال بيشتر تا يک هزار سريال، بصورت اتوماتيک از تخفيف برخوردار مي شويد.

با وارد کردن تعداد شماره سريال درخواستي و تيک زدن عناوين امنيتي، هزينه براي شما محاسبه مي شود. به محض خريد ، سريال ها را دريافت مي کنيد و نرم افزار قفل گذاري از داخل پنل براي شما در دسترس خواهد بود.
  • با انتخاب گزينه جلوگيري از ضبط صفحه نمايش؛ فیلم هاي شما هنگام پخش بوسيله نرم افزارهاي فيلم برداري از دسکتاپ ضبط نخواهند شد. به اين صورت که پس از ضبط صفحه نمايش سياه ضبط خواهد شد.
  • با انتخاب گزينه جلوگيري از ماشين مجازي؛ نرم افزار پخش کننده در ويرچوال ماشين ها اجرا نخواهد شد. بعضاً افرادي با فعالسازي بسته هاي آموزشي بر روي ماشين مجازي، از آن سيستم عامل مجازي يک کپي تهيه کرده و به اشتراک مي گذارند.
  • با انتخاب گزينه حالت سريال شناور؛ حتي اگر شخصي با استفاده از گوشي موبايل اقدام به فيلمبرداري از دسکتاپ کند، شماره سريال شخص در صفحه به چرخش در مي آيد و شما مي توانيد او را شناسايي کنيد.
  • پيشنهاد مي شود اگر مي توانيد اطلاعات مشتريان خود را قبل از فروش ثبت نماييد، تا در صورت تخلف آگاه باشيد که هر سريال را به چه شخصي فروخته ايد.
  • با انتخاب گزينه امکان غير فعال کردن دستگاه ها؛ شما مي توانيد دستگاه مشتري را پس از فعالسازي غير فعال کنيد تا بعد از آن قادر نباشد از محصول استفاده کند.
    تعيين تاريخ مشخص جهت غير فعالسازي پکيج از راه دور امکان پذير است. در تاريخ معين شده حتي اگر کاربر به اينترنت متصل نباشد فعالسازي او لغو خواهد شد.
  • با انتخاب گزينه جلوگيري از ديباگ نرم افزاري؛ تا زماني که پخش کننده در حال اجراست، از فعاليت نرم افزارهاي خطرناکي که قصد هرگونه ديباگ ، هک و سوء استفاده را دارند جلوگيري مي شود.

پس از انجام فرآيند خريد سريال ها را دريافت کرده، وارد پنل خواهيد شد.
اگر براي محصولات خود چندين پنل خريد کنيد، با ورود به بخش ، پنل مشتريان آمار استفاده از پنل ها درصد تعداد استفاده شده از سريال ها به طور کلي و جداگانه قابل مشاهده است.
با جستجوي يک سريال خاص، مي توانيد اطلاعات کاربر را مشاهده کرده و جهت مسدود کردن دسترسي او نيز اقدام کنيد.براي تغيير تعداد دفعات استفاده از سريال هاي هر پنل، روي نام پنل کليک کنيد و در سمت راست از کادر بازشو مقدار از يک تا سه دستگاه را انتخاب کنيد. تغييرات بر روي کليه سريال هاي آن پنل اعمال خواهد شد.
اگر در کل يک پنل داريد شما مي توانيد از سريال هاي پنل براي چندين پکيج آموزشي استفاده کنيد.
سريال هاي پنل به طور مشترک براي پکيج ها قابل استفاده است و تفاوتي ندارد که کدام سريال را براي کدام پکيج آموزشي استفاده کنيد.
در صورتي که پکيج هاي آموزشي شما تفاوت قيمت فاحشي دارند به صلاح نيست که از سريال هاي يک پنل مشترکاً استفاده کنيد.

به طور مثال
شما سه محصول داريد. محصول اول و دوم يکصد هزار تومان قيمت دارند. شما اين دو محصول را با سريال هاي مشترک يک پنل قفل گذاري مي کنيد. محصول سوم شما قيمت پانصد هزار توماني دارد. در صورتي براي قفل گذاري محصول سوم مشترکاً از همان پنل قبلي استفاده کنيد. ممکن است کاربري با استفاده از سريال محصول اول، بسته سوم را فعال کند.
با خريد پنل جديد سريال هاي محصول اول و دوم شما، بسته آموزشي سوم را فعال نمي کند.

از گزينه Create new panel مي توانيد پنل جديد خريد کنيد.
اگر قصد نداريد پنل جديد ايجاد کنيد براي خريد سريال بيشتر وارد بخش Buy More Serial شويد و نام پنل مورد نظر جهت خريد سريال را انتخاب کنيد. در هنگام خريد و يا اضافه کردن سريال ها، پس از بازگشت از مرحله پرداخت، سريال ها در يک صفحه به شما نمايش داده مي شوند. که قابل پرينت و کپي در word خواهد بود.

در بخش دانلود؛ مي توانيد نرم افزارهاي مربوط به خودتان و کاربران را دانلود کنيد.
Video Guard Encryptor : فیلم هاي شما را رمزنگاري خواهد کرد.
.NET Framework 6.0 : براي اجراي انکريپتور روي دستگاه شما نياز است. آن را دانلود و نصب کنيد.
Actual Installer : نرم افزاري است که با استفاده از آن مي توانيد پلير اختصاصي را کاملاً شخصي سازي کرده، نام برند و لوگوي خود را روي پلير اضافه کنيد.
Video Player : نرم افزار پخش کننده يا همان پلير اختصاصي است، که در ادامه نحوه شخصي سازي آن توسط Actual Installer را به شما آموزش مي دهيم. البته مرحله شخصي سازي اختياري است. کاربران براي استفاده از Video Player نياز به نصب هيچ پيش نيازي از قبيل .NET Frame work ندارند.
Android Apk : نسخه قابل نصب پلير اختصاصي بر روي موبايل هاي اندرويد مي باشد.


بعد از نصب نرم افزار Video Encryptor سيستم خود را براي شناسايي پنل به اينترنت متصل کنيد.
نام پنل خود را وارد کرده و Connect را بزنيد.
پس از اتصال، امکانات قفل گذاري پنل بصورت تيک نمايش داده خواهد شد. دکمه Browse را زده و فيلم خود را انتخاب کنيد.
يک عنوان براي بخش Player Title انتخاب کنيد. اين عنوان هنگام پخش فیلم در بالاي پلير نمايش داده مي شود.
در مورد گزينه Package Name دقت کنيد. فیلم هايي که با Package Name يکسان قفل گذاري شوند همگي با يک سريال باز خواهند شد.
اگر يکي از آن ها فعال شود مابقي بدون نياز به ورود سريال جديد باز مي شوند.
و اما در صورتي که ويدئو ها را با Package Name متفاوت قفل گذاري کنيد، هر کدام براي باز شدن از کاربر يک شماره سريال جداگانه درخواست مي کند.
فیلم ها با بالاترين کيفيت و پايين ترين حجم ممکن تبديل خواهند شد. زمان تبديل بستگي به حجم و بيت ريت ويدئوي ورودي دارد. ولي به طور ميانگين رمزگذاري يک فيلم يک ساعته حدود 20 الي 30 دقيقه زمان مي برد.
کاربران براي فعالسازي اگر دستگاهشان به اينترنت متصل باشد، با وارد کردن شماره سريال فعالسازي مستقيماً انجام مي شود.
اگر دستگاهشان به اينترنت متصل نباشد، آدرس وب سايت video-protect.net براي آن ها نمايش داده مي شود تا بتوانند با مراجعه به بخش فعالسازي سايت به صورت آفلاين فعالسازي را انجام دهند.

در ادامه همراه باشيد براي شخصي سازي پلير اختصاصي. (اين مرحله اختياري است)
در ابتدا پلير را بر روي سيستم خود نصب کنيد.
برنامه Actual Installer pro را از بخش دانلود پنل مشتريان نصب و کرک کنيد.

آدرس محل نصب پلير اختصاصي را وارد کنيد. (C:\Program Files (x86)\Video Player)
دکمه Next را بزنيد و به صورت دلخواه گزينه ها را پر کنيد.

در بخش General قسمت Output آيکون پلير را انتخاب کنيد.

در اين مرحله براي اينکه بعد از نصب ، با دابل کليک روي فیلم ها مستقيما پلير اختصاصي باز شود :
1- بخش Register را باز کنيد
2- Add را بزنيد .
3- در قسمت Extension عبارت dat را وارد کنيد و سپس ok کنيد
4- در قسمت Extension عبارت pdfl را وارد کنيد و سپس ok کنيد
5- دکمه اجرا را بزنيد.

اکنون پلير شخصي شما آماده است

براي استفاده از قفل در نرم افزارهاي اتوران، مي توانيد مستقيما به فايل هاي ويدئويي قفل شده لينک ايجاد کنيد. فقط در ابتداي اتوران به کاربر تاييد کنيد تا پلير اختصاصي را نصب کند.
در صورتي که سوالي داشتيد مي توانيد از طريق واتساپ ، تلگرام و يا فرم ارتباط داخل پنل مشتريان با ما ارتباط برقرار کنيد.
به علت اينکه ويدئو گارد در سطح جهاني فعاليت مي کند حجم تماس ها بالاست. سعي کنيد حدالمقدور از تماس مستقيم اجتناب کنيد و بصورت متني با ما در تماس باشيد.

در ضمن خرید و تست نرم افزار دارای یک هفته ضمانت بازپرداخت وجه می باشد که در صورت عدم رضایت می توانید از طریق تماس با پشتیبانی وجه خود را پس بگیرید.

سپاسگزارم